Premiership
39

Eden Hazard briljirao i donio pobjedu Chelseaju nad West Hamom

Nogometaši Chelseaja slavili su u londonskom derbiju protiv West Hama rezultatom 2:0.

Susret 33. kola engleskog Premiershipa na Stamford Bridgeu obilježio je Eden Hazard koji je postigao oba pogotka za Plavce.

Maestralni reprezentativac Belgije je doveo Chelsea u vodstvu u 23. minuti. Ruben Loftus-Cheek ga je uposlio na 40-ak metara od gola gostiju, Hazard je prošao pored četiri igrača Čekićara i matirao Lukasza Fabianskog za 1:0.

Chelsea je napadao i u nastavku susreta, a do drugog pogotka je stigao u 90. minuti. Na početku akcije Hazard je uposlio Oliviera Girouda čiji udarac brani Fabianski, a u nastavku je Ross Barkley pronašao Hazarda koji sa desetak metara iskosa sa desne strane postiže pogodak za konačnih 2:0.