Serie A
33

Džeko uspješan u jubilarnoj utakmici: Dobra partija i izboren penal u pobjedi Rome

N. K.
Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 16. kola Serije A ekipu SPAL-a rezultatom 3:1 i tako su nastavili sa serijom dobrih rezultata u posljednje vrijeme zbog čega su se i probili na četvrto mjesto na tabeli.

Roma je u prvom poluvremenu dominirala i najviše zahvaljujući sjajnom gostujućem golmanu Berishi nije mogla do pogotka uprkos nekoliko dobrih prilika. Kazna za promašaje stigla je minut prije odlaska na odmor kada je Petagna iz penala doveo SPAL u vodstvo.

Već u osmoj minuti nastavka Pellegrini je izjednačio na asistenciju Kolarova, a u 66. minuti je dosuđen penal za Romu kojeg je izborio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko. Siguran s bijele tačke za preokret bio je Perotti.

Konačnih 3:1 postavio je Mkhitaryan, iskoristivši dodavanje Florenzija u 83. minuti meča.

Džeko je igrao vrlo dobro do 89. minute, a danas je upisao jubilarni 200. nastup za Romu otkako je u ljeto 2015. godine stigao u Rim iz Manchester Cityja.

Roma je sada na četvrtom mjestu Serije A, dok je SPAL na posljednjoj poziciji.