Evropska liga
54

Džeko ušao s klupe i majstorskom asistencijom započeo preokret Rome

Ekipa Rome pobijedila je Young Boys u meču 1. kola grupne faze Evropske lige u gostima, a kapiten kluba Edin Džeko ušao je na poluvremenu utakmice i pokazao koliko je bitan za rimski klub.
Roma je nakon prvih 45 minuta imala zaostatak od 1:0, a gol za domaći tim postigao je Nsame u 14. minuti s bijele tačke. Roma je igrala loše, nije stvarala prilike i domaći tim je potpuno zasluženo imao prednost.

[TWITTER]1319344551363026946[/TWITTER]

U nastavku meča Roma je zaigrala malo bolje, ali nije uspjela doći do gola, da bi u 59. minuti s klupe ušao Edin Džeko i nakon samo deset minuta majstorski je uposlio Peresa koji je pogodio za 1:1 i svom timu donio poravnanje.

Ubrzo nakon toga, tačnije u 74. minuti, Kumbulla pogađa za 2:1 na asistenciju Mkhitaryana i, na kraju će se ispostaviti, donosi preokret i pobjedu Romi.