Serie A
50

Džeko u trećoj minuti šokirao Atalantu, a onda je Roma doživjela potop

Nogometaši Atalante razbili su na Gewiss stadionu u okviru 13. kola Serije A ekipu Rome rezultatom 4:1 te su tako Vučici nanijeli treći poraz u sezoni.
Ipak, nije se tako činilo nakon samog početka meča budući da je kapiten Rome i bh. reprezentacije Edin Džeko doveo Vučicu u vodstvo već u trećoj minuti nakon što ga je uposlio Mkhitaryan.

U lošem prvom poluvremenu Roma je bila za nijansu bolja, ali se na odmor otišlo s rezultatom 0:1.

U nastavku meča druga slika na terenu. Atalanta je zaigrala fantastično te je u posljednjih pola sata utakmice postigla čak četiri pogotka.

Prvo je Zapata izjednačio na asistenciju Iličića, a potom je Gosens preokrenuo rezultat. Do kraja meča su pogađali još Muriel i raspoloženi Iličić za ubjedljivih i konačnih 4:1.

Džeko je igrao svih 90 minuta, a večerašnji pogodak bio mu je 112. u dresu Rome. Sada se usamio na mjestu broj tri liste najboljih strijelaca Rome svih vremena.

Atalanta je večerašnjom pobjedom skočila na sedmo mjesto Serije A, dok je Roma ostala na četvrtoj poziciji.