Serie A
43

Džeko strijelac u rutinskoj pobjedi Rome nad Sassuolom

E. B.
Nogometaši Rome slavili su u trećem kolu italijanske Serie A protiv Sassuola rezultatom 4:2.

Vučica je rutinski stigla do prve pobjede u sezoni nakon dva remija iz uvodnih mečeva, a već na poluvremenu je rezultat na semaforu glasio 4:0.

U 12. minuti Bryan Cristante je nakon kornera glavom pogodio za 1:0, a sedam minuta kasnije Edin Džeko je iskoristio sjajnu asistenciju Aleksandra Kolarova koji je ubacio loptu sa lijeve strane za 2:0. To je Džeki bio drugi pogodak ove sezone.

[TWITTER]1173271692623450113[/TWITTER]

U 23. minuti u strijelce se upisao i Henrikh Mkhitaryan, a u 33. minuri Justin Kluivert je pobjegao odbrani gostiju i matirao Andreu Consiglija za 4:0.

U drugom poluvremenu Roma je mogla stići i do petog pogotka, no Džeko je u 50. minuti iz dobre pozicije pogodio prečku.

U 53. minuti Domenico Berardi je postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca za 4:1, a konačnih 4:2 postavio je isti igrač u 72. minuti susreta.