Serie A
150

Džeko strijelac u pobjedi Rome protiv Milana, Krunić nije ulazio u igru

N. K.
Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 9. kola Serije A ekipu Milana rezultatom 2:1 te tako došli do trijumfa nakon dva vezana remija.
U prvom poluvremenu večerašnje utakmice nije viđeno mnogo mnogo uzbuđenja, a za nijansu je opasnija bila Vučica.

Iz jedne takve prilike su i postigli pogodak sedam minuta prije odlaska na odmor. Strijelac je bio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko koji je neometan nakon kornera pospremio loptu u mrežu za erupciju na Olimpicu.

Na početku drugog poluvremena vidjeli smo još dva pogotka. Prvo je Hernandez izjednačio na asistenciju Calabrije, a samo tri minute kasnije Zanio je postavio, ispostavilo se, konačnih 2:1.

Pokušavao je Milan do kraja meča doći do izjednačenja, ali jednostavno nisu nametnuli toliko svoj ritam igre i uz jalove napade više nisu ni mogli napraviti.

Vrijedi istaći da je Džeko kao kapiten pobjedničke ekipe igrao cijeli meč, a ovo mu je bio peti gol u Seriji A. S druge strane, Rade Krunić je utakmicu odgledao s klupe za rezervne igrače.

Roma se večerašnjom pobjedom probila na peto mjesto Serije A, dok je Milan na 12. poziciji.