Serie A
65

Džeko spasio Romu poraza od Atalante, sjajni Higuain srušio Pescaru

Nogometaši Juventusa pobijedili su u gostima u okviru 32. kola Serije A ekipu Pescare rezultatom 2:0.

Stara dama krenula je žestoko u prvom poluvremenu u kojem je postigla oba gola, ali i imala nekoliko velikih promašaja.

U vodstvo su stigli sredinom prvog dijela kada je Cuadrado dodao loptu, a Higuain je samo skrenuo u praznu mrežu.

Dvije minute prije odlaska na odmor Juventus je udvostručio prednost. Mandžukić je servirao loptu kao na tacni i danas sjajni Higuain je trebao samo postići gol iz blizine.

U nastavku su obje ekipe digle ručnu. Igralo se na sredini terena bez ikakvih pokušaja da se ugrozi protivnički gol pa je ostalo konačnih 0:2.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je prvo poluvrijeme, a onda ga je zamijenio Rincon.

Juventus se s novom pobjedom učvrstio na vrhu Serije A sa čak osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Romu. Pescara je ostala na posljednjoj poziciji.

Nogometaši Rome i Atalante podijelili su bodove odigravši na Olimpicu neriješeno 1:1.

Iako je Vučica imala inicijativu i stvorila nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, gosti su prvi došli do gola.

Igrala se 22. minuta kada je Conti poslao loptu koju je prihvatio Kurtić unutar šesnaesterca i brzo je poslao u gol iza bespomoćnog golmana.

Rimljani do izjednačenja dolaze početkom drugog poluvremena. Salah je glavom dodao loptu, a dočekao ju je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, koji se dobro snalazi i poravnava rezultat.

Imao je Nainggolan dobru šansu u 65. minuti, ali je lopta nakon oštrog šuta pogodila prečku.

U nastavku domaći su imali apsolutnu nadmoć, stvorili još nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Džeko je odigrao cijeli meč, a postignuti gol bio mu je 25. u Seriji A te ukupno 35. u svim takmičenjima ove sezone.

Roma je nakon ovog meča ostala na drugom mjestu s osam bodova zaostatka u odnosu na lidera Juventusa, dok je Atalanta na petoj poziciji.