1.4k

Džeko sa dva gola protiv Sassuola izjednačio Batistutin rekord

U 10. kolu Serije A Roma u gostima savladala Sassuolo sa 3:1, a meč će se posebno pamtiti po rekordu Edina Džeke.

Domaćin je poveo golom Cannavara u 12. minuti igre i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Samo 12 minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno da Roma izjednači, a pogodio je Edin Džeko.

No, Dijamant nije stao na tome. U 74. minuti je izborio penal, a onda preuzeo odgovornost i pogodio za preokret.

Edin Džeko u ovoj sezoni Serije A ima učinak od 10 golova u 10 utakmica čime je iznednačio rekord Rome koji drži legendarni Gabriel Omar Batistuta koji je nakon 10 kola u sezoni 2000/01. također postigao 10 golova.

Džeko ne pamti bolje otvaranje sezone otkako se bavi profesionalnim fudbalom i već sada je postigao više golova u ligi nego u cijeloj prethodnoj sezoni kada je osam puta zatresao mrežu.