Novi pogodak
0

VIDEO / Džeko protiv Nurnberga postigao 19. ovosezonski gol

Sarajevo-x.com
Edin Džeko, bh. reprezentativac postigao je protiv Nurnberga svoj 19. ovosezonski pogodak u njemačkoj Bundesligi.

Džeko je u 66. minuti postigao prvi pogodak na utakmici za svoju ekipu, koja je u konačnici slavila rezultatom 0:2.

Naš reprezentativac odlično je istrčao kontru, dobro primio jednu dubinsku loptu, sjajnim driblingom prevario dva domaća igrača i rutinski loptu plasirao u lijevi golmanov ugao za veliko slavlje igrača i navijača "vukova".

Drugi pogodak postigao je Grafite u 77. minuti. Hasebe je odlično centrirao, a Grafite je glavom pogodio sa nekoliko metara od gola domaćeg tima.

Wolfsburg je pobjedom u gostima osvojio svoj 46. bod i trenutno se nalaze na osmom mjestu na tabeli. Njihovi današnji domaćini imaju 28 bodova i nalaze se na 14. mjestu tabele, sa bodom više od mjesta koje vodi u drugu ligu.