428

Džeko postigao novi evropski gol za nastavak sjajnih igara u Fenerbahčeu

D. P.
Džeko je postigao peti gol za novi klub (Foto: Fenerbahce SK)
Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je novi gol u dresu Fenerbahčea, ovoga puta u revanš susretu play-offa Konferencijske lige.

Fenerbahče našeg Edina Džeke odradio je gotovo cijeli posao u prvoj utakmici. Turci su savladali nizozemski Twente rezultatom 5:1 u prvoj utakmici i večeras u revanšu pred sobom imaju rutinski dio posla, sačuvati četiri gola prednosti kako bi se ostvario plasman u grupnu fazu.

Za razliku od prvog meča, kada je počeo s klupe, Džeko je večeras krenuo od prve minute u vrhu napada Fenerbahčea. To je donijelo i rezultat.

Kapiten Fenerbahčea i reprezentacije BiH pogodio je u 72. minuti za vodstvo gostiju rezultatom 1:0. Pogodio je s bijele tačke i to mu je prvi penal u dresu novog kluba.

To je za Džeku već peti gol za Fenerbahče, otkako je ovoga ljeta kao slobodan igrač stigao iz Intera. Upisao je i tri asistencije u svom novom klubu.