Prijateljski meč
251

Džeko postigao dva pogotka u uvjerljivoj 9:0 pobjedi Rome protiv Latine

Edin Džeko (Foto: AS Roma)
Nogometaši Rome pobijedili su u prijateljskoj utakmici italijanskog četvrtoligaša Latinu s uvjerljivih 9:0.

U startnoj postavi Vučice zaigrali su Mirante, De Rossi, Karsdorp, Manolas, Marcano, Pastore, Lo. Pellegrini, Lu. Pellegrini, Perotti, Schick i Under.

Roma je u prvom poluvremenu uspjela postići čak šest golova. Trostruki strijelac bio je Schick, Pellegriniji su postigli po jedan, kao i Marcano.

U nastavku su šansu dobili kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko te Čorić, Santon, Cristante, Jesus, Strootman, Florenzi, Bianda, Kluivert, Daniel i El Shaarawy.

Upravo je Džeko postigao još dva gola, dok je preostali pogodak bio autogol Manesa.

Romi sada slijedi učešće na International Champions Cupu (26.7.-8.8.), gdje će odmjeriti snage s Tottenhamom, Barcelonom i Real Madridom.