Wolfsburg slavio
0

VIDEO / Džeko i Misimović upisali asistencije

Nogometaši Wolfsburga, aktuelni prvaci njemačke Bundeslige, lako su došli do domaće pobjede u 9. kolu protiv Borussije iz Mönchengladbacha od 2-1.

Rezultat možda i ne otkriva spomenutu lakoću, no Wolfsburg je kontrolirao utakmicu od samog početka i čekala se tek egzekucija domaćina. Iako bosansko-hercegovački reprezentativci Edin Džeko i Zvjezdan Misimović nisu bili strijelci u ovom ogledu, davali su ton igri domaćina, pa su tako upisali po asistenciju u ogledu.

Misimović je asistirao za startni pogodak Madlunga u zadnjoj minuti prvog dijela, a Džeko je kvalitetno pronašao Gentnera koji je u drugoj minuti sudijske nadoknade matirao Baillyja za 2-0 Wolfsburga. Na samom kraju utakmice je Amerikanac Bradley tek ublažio poraz svoje momčadi.

Najljepšu akciju ogleda su izveli Misimović i Džeko u prvom dijelu, kada je sve završilo udarcem Džeke i loptom na prečki gostujućeg gola.