Wolfsburg novi prvak
0

Džeko i Misimović strijelci!

Piše: <a href="mailto:[email protected]">Edin Isanović</a>
Po prvi put svoj u historiji Wolfsburg je osvojio titulu prvaka Njemačke. Iako im je u posljednjem kolu bio dovoljan i neriješen rezultat u sudaru sa Werderom, izabranici Felixa Magatha visoko su porazili bremenski tim. Bilo je 5-1.

Prvo je u šestoj minuti pogodio naš reprezentativac i prvi asistent lige, Zvjezdan Misimović, devet minuta kasnije vodstvo je udvostručio Grafite, dok je treći pogodak za tim iz vučjeg grada djelo Prödla (auto gol- 26 minuta). Visoko vodstvo „zelenih“ ublažio je Diego u 31. minuti. Rezultatom 3-1 završen je prvi dio.

Nastavak je donio atake domaćih, pa je već u 56. minuti Grafite efektno glavom zakucao loptu u mrežu, a petnaestak minuta prije kraja meča i drugi bh. reprezentativac Edin Džeko upisao se u strijelce. Ovim pogotkom, dvojac Grafite – Džeko oborio je rekord Bundeslige (ukupno 54 gola).

Pored Wolfsburga u Ligi prvaka će igrati i Bayern koji je savladao Stuttgart (2-1), a treći njemečki predstavnik u evropskoj klupskoj eliti upravo će biti „Švabe“ (ostali rezultati išli su im u prilog). Hertha i HSV igraće u Evropskoj ligi, a u niži rang sele Arminia i Karlsruhe, dok je FC Energie Cottbus pobjedom protiv Bayera izborio izborio doigravanje za opstanak.