0

Džeko i Misimović izbacili "pompeje"

Sarajevo-x.com
Nastup engleskog fudbalskog kluba Portsmoutha u Kupu UEFA završen je nakon poraza od 3:2 u duelu sa Wolfsburgom u četvrtak.

U okviru četvrtog kola Kupa UEFA, tim naših reprezentativaca Misimovića i Džeke na Volkswagen areni dočekao je Engleze, koji su u prethodnim mečevima u grupi E skupili samo jedan bod protiv Milana na svom terenu.

"Razočaran sam, griješili smo, ali Wolfsburg je veoma dobar", izjavio je nakon utakmice šef Portsmoutha Tony Adams.

Prvi gol za Wolfsburg postigao je već u trećoj minuti Edin Džeko. Tim "pompeja" prešao je u vodstvo sa 2:1 golovima Jermaina Defoa u 11. minuti i Arnolda Mvuembe sa velike udaljenosti tri minute kasnije.

Gentner je potom izjednačio za Wolfsburg, a odlučujući pogodak dao je još jedan bh. reprezentativac, Zvjezdan Misimović u 74. minuti, nakon velike greške golmana gostiju Davida Jamesa koji je praktično poklonio loptu strijelcu Wolfsburga.

Dijelom se iskupio odbranom penala u 80. minuti koji je dodijeljen nakon što je Sol Campbell oborio Džeku.

Ipak, Adams je odbio kritikovati golmana svoje ekipe.

"David je fantastičan golman, spasio nas je penala i namjestio prvi gol", rekao je menadžer Portsmoutha. "Mnogo vjerujem u njega."