Serie A
63

Džeko asistirao u trijumfu Rome, a Krunić u pobjedi Empolija

Danas su odigran susreti 12. kola italijanske Serie A, a dva reprezentativca BiH su upislai sasistencije.

Roma je na Olimpicu nadirgala Sampdoriju rezultatom 4:1. Jesus je u 19. pogodio za 1:0, a potom je Shick u 59. povisio na 2:0. El Shaarawy je u 72. minuti postigao prelijep pogodak za 3:0, a počasni gol za goste dao je Defrel u 89. minuti.

Edin Džeko, koji je u igru ušao u 68. minuti umjesto Shicka, je u 90+3. minuti sjajnu uposlio El Shaarawyja koji pogađa za konačnih 4:1.

Empoli je sa 2:1 nadigrao Udinese, a Rade Krunić se upisao u asistente. U 41. minuti Zajc je doveo domaću ekipu u vodstvo, a u 51. Krunić je asistirao Caputu za 2:0. konačnih 2:1 postavio je Pussetto u 81. minuti meča. Krunić je dobio i žuti karton u prvom poluvremenu.

Chievo i Bologna su podijelili bodove odigravši 2:2.