Glupost Perottija
19

Džekin saigrač napravio problem Romi, umjesto driblinga dobio direktan crveni karton

Napadač Rome Diego Perotti dobio je direktan crveni karton u meču 29. kola italijanske Serije A protiv Udinesea nakon što je tokom driblinga žestoko nagazio jednog protivničkog igrača.

Pomenuta situacija desila se u 30. minuti kada je Perotti primio loptu na lijevoj strani, pokušao je predriblati svog protivnika, a kada mu je lopta pobjegla nagazio ga je na zglob i sudija mu je zbog toga pokazao put u svlačionicu, odnosno dao mu direktan crveni karton.

Perotti je tako svoje saigrače ostavio u veoma teškoj situaciji već u 30. minuti, a pored toga što imaju igrača manje, oni imaju i rezultatski zaostatak od 1:0 jer je Lasagna u 12. minuti pogodio za vodstvo Udinesea.
Kapiten Rome i najbolji igrač ovog kluba Edin Džeko meč je počeo s klupe za rezervne igrače, a nema sumnje da će u drugom poluvremenu dobiti priliku da pokuša pomoći svom timu.