2

Dybala i Higuain za samo 17 minuta riješili duel Juventusa i Lazija, Pjanić igrao čitav meč

Kada se susretnu prvoplasirana i četvrtoplasirana ekipa prvenstva očekuje se zanimljiv duel. To nije bio slučaj danas kada su igrali Juventus i Lazio s obzirom da je Stara dama bez problema savladala rimsku ekipu rezultatom 2:0.

Allegri je izveo veoma ofanzivnu formaciju sa tri napadača, te su od prve minute zaigrali Mandžukić, Dybala i Higuain, a sve je bilo riješeno već za 17 minuta.

Već u 5. minuti susreta Lichtsteiner je ubacio sa desne strane na vrh kaznenog prostora, Mandžukić je spustio loptu glavom, a Dybala iz prve ljevicom postiže pogodak.

U 17. minuti Cuadrado je uputio prizeman centaršut sa desne strane u peterac, a Higuain je bio najspretniji i Marchetti je drugi put morao po loptu u svoju mrežu.

Treći gol Juve je postigao u 30. minuti, no on je poništen zbog toga što je Higuain bio u ofsajdu. I do kraja meča Stara dama je dominirala, no mreža Lazija se nije više tresla.

Miralem Pjanić je odigrao čitav susret u dresu Juventusa, dok Senad Lulić nije bio u sastavu Lazija zbog žutih kartona.