4

Dvostruki preokret na Rohazonu: Rennes savladao Marseille u 6. kolu Ligue 1

Večerašnjim duelom Rennesa i Marseillea (3:2) završeno je šesto kolo francuske Ligue 1.

Domaćin je na Rohazonu poveo u 41. minuti, a strijelac je bio Sio. Ipak, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1 kada je u 44. minuti Gomis pogodio iz penala za 1:1.

Gomis je donio preokret Marseilleu odmah na početku drugog poluvremena, kada je pogodio u 50. minuti na N'Jieovu asistenciju.

Gosti su od 65. minute igrali sa igračem manje kada je zbog drugog žutog kartona isključen Machach koji je prvi put upisan u bilježnicu sudije Buqueta samo deset minuta ranije.

Domaći tim je to iskoristio i napravio drugi preokret na meču slavivši golovima Grosickog iz penala u 85. i Hunoua u 89. minuti na asistenciju Poljaka za konačnih 3:2.