U finišu prvog poluvremena
0

Dvoboj Ajax - AZ prekinut nakon što je golman iscipelario huligana

Utakmica osmine finala Holandskog nogometnog kupa između Ajaxa i AZ-a prekinuta je pet minuta prije kraja prvog poluvremena nakon što je jedan huligan utrčao na travnjak Amsterdam Arene i napao golmana gostiju Estebana.

No, kostarikanski golman nije ostao dužan. Nakon što je izgrednik pao na tlo, Esteban ga je dvaput pogodio nogom prije no što je na mjesto incidenta dotrčao zaštitar. Sudija je potom pokazao golmanu AZ-a crveni karton što je potpuno razbjesnilo trenera gostiju Gertjana Verbeeka koji je svoju ekipu povukao s terena. Utakmica nakon toga više nije nastavljena.

Devetnaestogodišnji huligan je uhapšen, a prema izvještajima holandskih medija, bio je pod utjecajem alkohola.

Ajax je, inače, u trenutku prekida vodio s 1-0 pogotkom Gregoryja van der Wiela.

Heerenveen je pak na svom stadionu deklasirao drugoligaša Top Ossa 11-1. Izjednačenje je to najuvjerljivije pobjede u povijesti kluba koji je u sezoni 1994/95 nadigrao niželigaša HZVV-a, također u kupu, identičnim rezultatom.

Također je ekipa koju vodi Rob Jans četvrti put u klupskoj historiji upisala dvoznamenkasti broj golova.

Heerenveen je inače ove sezone u 20 takmičarskih dvoboja postigao 58 golova (2.90 po utakmici), što je više od bilo kojega drugog holandskog prvoligaša.