24

Dvije asistencije Sejada Salihovića u veoma važnom trijumfu Guizhou Renhea

Sejad Salihović
Veoma važan trijumf u borbi za opstanak u kineskom društvu najboljih danas je kao gost ostvario tim Guizhou Renhea nad Tianjin Tedom rezultatom 4:3.

Gosti su odličnom igrom već u 69. minuti imali vodstvo od 3:0, da bi otom uslijedio neočekivan pad i izjednačenje rezultata. Ipak u samom finišu Guizhou je postigao pogodak i pobijeio 4:3.

Vodstvo je gostima donio Santos u 33. minuti. Pet minuta kasnije bilo je 2:0. Pogodak je ovog puta postigao Zhang Chenglin na asistenciju Sejada Salihovića.

Na 0:3 povisio je drugim pogotkom Santos, nakon čega je uslijedio uragan domaćina i ekspresno izjednačenje rezultata. Pogađali su u razmaku od svega deset minuta dva puta Barcos i Hao Guo. U finišu Guizhou ipak postiže pobjedonosni gol. Strijelac za 1:1 bio je Yang Yihu na asistenciju Sejada Salihovića.

Sejad Salihović na terenu je proveo svih 90 minuta, dok je Zvjezdan Misimović ušao u samom finišu meča.