Evropska liga, grupa K, L
0

Dva pogotka Pizarra za bod Werdera

Premda su imali do 72. minute ugodno vodstvo 2-0 u Beču, nogometaši Werdera ipak nisu uspjeli zadržati stopostotni učinak u grupi L Evropske lige.
Odigrao je Werder kod bečke Austrije neodlučeno 2-2, čime su osvojili sedmi bod u Europa ligi, ali su bili sasvim blizu devetom. Sjajni Claudio Pizarro je dvaput pogađao domaću mrežu (19. i 63. minuta), ali to nije bilo dovoljno klubu iz Bremena za pobjedu.

Sulimani je smanjio u 72., a džoker s klupe Schumacher je tri minute prije kraja izjednačio za konačnih 2-2.

U drugom ogledu skupine je Athletic pobijedio portugalski Nacional 2-1 uz preokret u posljednjih dvadeset minuta. Etxebarria je anulirao u 70. minuti vodstvo gostiju, a sljavlje Baskijcima je donio Llorente u 86. minuti. Time su se na vrhu skupine izdvojili Werder i Athletic.

U skupini K se na prvom mjestu izdvojio PSV što mu je omogućila 1-0 pobjeda u Eindhovenu protiv FC Kopenhagena. U 33. minuti  za domaće Reis nije realizirao jedanaesterac, ali je tu grešku ispravio u 72. kada je postigao jedini i pobjedonosni pogodak.

Sparta je, pak, u Pragu relativno lako, s 2-0, bila bolja od rumunjskog Cluja.

Europa liga, 3. kolo:

Grupa K

PSV Eindhoven - FC Kopenhagen 1-0 (Reis 72)

Sparta Prag - Cluj 2-0 (Kučka 15, Hubnik 32)

Redoslijed: 1. PSV Eindhoven 7, 2. Sparta 4, 3. Cluj 3, 4. FC Kopenhagen 3.

Grupa L

Athletic Bilbao - Nacional 2-1 (Etxebarria 70, Llorente 86 / Micael 43)

Austria Beč - Werder 2-2 (Sulimani 72, Schumacher 87 / Pizarro 19, 63) Redoslijed: 1. Werder 7, 2. Athletic 6, 3. Austria Beč 2, 4. Nacional 1.