Serie A
386

Dva gola sjajnog Džeke u pobjedi Rome protiv Verone

Nogometaši Rome pobijedili su u Rimu u okviru 4. kola Serije A ekipu Verone rezultatom 3:0.

Odbrana gostiju predvođena golmanom Nicolasom djeluje očajno na startu sezone što je večeras iskoristila ekipa trenera Di Francesca, koji se na samom početku mandata u Romi susreo s kritikama.

Krenuli su domaći žestoko. Prvo je Nicolas odbranio udarac kapitena bh. reprezentacije Edina Džeke, a onda je Under pogodio stativu.

Sredinom prvog poluvremena Roma je povela kada je Nainggolan pogodio na asistenciju El Shaarawyja.

U 34. minuti Džeko je udvostručio prednost savladavši golmana Verone udarcem glavom nakon centaršuta Florenzija i s rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Pola sata prije kraja meča večeras sjajni Džeko postiže još jedan gol, a ovaj put iskoristio je odlično dodavanje Kolarova.

Verona je pet minuta kasnije ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Souprayen i time se pitanje pobjednika ovog meča i riješilo.

Imala je Roma još dvije dobre šanse preko Undera i El Shaarawyja, dok je Veroni u 74. minuti poništen gol zbog ofsajda pa do kraja meča nije bilo promjene rezultata.

Roma se s novom pobjedom probila na sedmo mjesto Serije A, dok je Verona pala na pretposljednju poziciju.