0

Dva gola Ronalda

FENA
Nogometaši AC Milana pobijedili su u gostima Sienu s 4:3 u susretu 24. kola talijanskoga prvenstva. Dvoboj je odlučen u sudijskokom vremenu. Najprije je domaća momčad drugim golom Massima Maccaronea u 90. minuti izjednačila na 3:3, a u četvrtoj minuti nadoknade Massimo Ambrosini je postigao odlučujući pogodak za pobjedu Milana.

Prvi pogodak za Sienu postigao je Simone Vergassola u 19. minuti, a veliku ulogu u pobjedi Milana imao je povratnik u italijanski nogomet Ronaldo, koji je bio dvostruki strijelac (15,81) u prvoj službenoj utakmici za svoju novu momčad nakon dolaska iz Real Madrida. Gol za Milan postigao i Ricardo Oliveira (29). Milan je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je Cristian Brocchi dobio crveni karton.

U ostala dva današnja dvoboja pobjede domaćina. Empoli je svladao AS Romu s 1:0, a vodeći Inter je bio bolji od Cagliarija s 1:0.