Derbi završen 3:3
150

Dva gola Ibrahimovića protiv Los Angelesa, Vela bacio kapitensku traku

D. B.
U gradskom derbiju Los Angeles FC - Los Angeles Galaxy viđeno je ukupno šest pogodaka, a najviše pažnje su privukli Zlatan Ibrahimović, Carlos Vela i Cristian Pavon.

Ibrahimović je vodstvo Galaxyju donio nakon minut i 47 sekundi nakon što je lijepo pogodio lijevom nogom. Izjednačenje LA-ju je donio Blessing u 12. minuti, već u 15. minuti sjajni Zlatan vraća prednost svom timu nakon što je predriblao golmana. Samo minut kasnije je Pavon povisio na 3:1, a u prvoj minuti nadoknadne prvog poluvremena Blessing svojim drugim pogotkom smanjuje na 3:2.

U drugom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak, a postigao ga je kapiten LA-ja Carlos Vela u 53. minuti za 3:3. Osam minuta kasnije je zamijenjen te je zbog nezadovoljstva bacio kapitensku traku. Ipak, njegov pogodak je ujedno i ovjerio konačan rezultat 3:3.