ICC
59

Dva gola Aubameyanga u pobjedi Dortmunda nad Milanom

Borussia Dortmund je u okviru International Champions Cupa rezultatom 3:1 slavila protiv Milana.

Nakon samo 20 minuta igre Milioneri su golovima Sahina (16') i Aubameyanga (penal 20') vodili sa 2:0, a Milan je brzo uhvatio rezultatski priključak pošto je Bacca pogodio u 24. minuti.

Do kraja meča gledaoci na stadionu Tianhe u kineskom Guangzhouu vidjeli su još jedan gol, a postigao ga je Aubameyang nakon kontranapada u 62. minuti kada je postavio konačnih 3:1.

Za Milan su od prve minute igrali Storari, Abate, Paletta, Zapata, Rodriguez, Kessié, Mauri, Bonaventura, Borini, Bacca i Niang. S klupe su ulazili Musacchio, Calhanoglu, Antonelli, Gomez, Sosa, Cultrone, Zanellato, Gabbia i Crociata.

U dresu Milionera od početka su zaigrali Weidenfeller, Zagadou, Bartra, Sokratis, Piszczek, Sahin, Castro, Rode, Aubameyang, Dembele i Pulišić. Još su igrali Reimann, Passlack, Gozte, Durm, Mor, Subotić, Schurrle i Isak.

Utakmica se igrala u okviru kineskog dijela International Champions Cupa. U kineskom dijelu, osim Milana i Borussije, nastupaju još i Inter, Bayern Minhen, Arsenal i Lyon.