Odlična partija
913

Duljević se poigravao s protivnicima u pobjedi Dresdena protiv Regensburga

Haris Duljević
Bh. reprezentativac Haris Duljević nastavlja pružati odlične partije u dresu Dynama iz Dresdena te je danas dao značajan doprinos u gostujućoj pobjedi njegovog tima protiv Regensburga.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, Dresden je poveo u 49. minuti golom Horvatha, kojem je asistirao Muller. Duljević je u akciji imao važnu ulogu jer je odlično uposlio Mullera.

Drugi gol za Dresden je djelo Aosmana iz 51. minute, koji je pogodio iz penala za konačnih 2:0. Prethodno je ponovo sjajan bio Duljević koji je asistirao saigraču oborenom u šesnaestercu.

Duljević je tokom utakmice imao nekoliko sjajnih driblinga te je zabavljao prisutnu publiku, koja ga je nagradila aplauzom dok je napuštao teren u 72. minuti utakmice. Bh. internacionalac se odlično snašao u novom klubu u koji je ovog ljeta stigao iz FK Sarajevo nakon što mu je istekao ugovor.

Dresden se nakon šest odigranih kola u 2. Bundesligi nalazi na 10. mjestu sa osam bodova. Lider je Kiel sa 13 bodova.

Haris je za utakmice protiv Kipra i Gibraltara bio na širem spisku selektora nogometne reprezentacije BiH Mehmeda Baždarevića.