2. Bundesliga
54

Duljević debitovao u porazu Dresdena kod Bochuma

Nogometaši Dresdena poraženi su na Vonovia Ruhr stadionu u okviru 4. kola 2. Bundeslige od ekipe Bochuma rezultatom 2:3.

Gosti su već u 11. minuti došli u vodstvo nakon što je Heise pogodio na asistenciju Berka, a samo pet minuta kasnije Bastians je poravnao rezultat.

Kapiten Bochuma je u 27. minuti iz penala preokrenuo rezultat i s rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Aosman je u pred kraj meč donio novo izjednačenje, a konačnih 3:2 postavlja Hinterseer dvije minute prije kraja utakmice iskoristivši dodavanje Hooglanda.

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Duljević upisao je zvanični debi ulaskom u igru pola sata prije kraja susreta, a vrlo brzo po ulasku zaradio je i žuti karton.

Bochum je s novom pobjedom probio se na 12. mjesto s četiri boda, koliko ima i Dresden, koji se nalazi na poziciju ispod.