Srbijanska Superliga
91

Dudić s Kragujevčanima krenuo u napad na Evropu, upisali su treći vezani trijumf

Feđa Dudić (Foto: Radnički Kragujevac)
Nogometaši Radničkog pobijedili su na stadionu Čika Dača u 21. kolu srbijanske Superlige ekipu Vojvodine rezultatom 2:1 te su tako potvrdili dobru formu upisavši treći uzastopni trijumf.

Ekipa koju s klupe predvodi bh. stručnjak Feđa Dudić povela je u 19. minuti golom Sahlija, a 1:0 je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Zukić je u 64. minuti pogodio za izjednačenje, ali je Radnički pet minuta prije kraja utakmica golom Ristića iz penala došao do sva tri boda.

Cijelu utakmicu za pobjednički tim igrali su bh. internacionalci Besim Šerbečić i Mehmed Čosić, dok Ljubiša Pecelj nije ulazio s klupe za rezervne igrače.

Radnički je današnjom pobjedom skočio na sedmo mjesto Superlige te se bodovno izjednačio upravo s Vojvodinom koja je na šestoj poziciji.

U narednom kolu Radnički gostuje Javoru, dok će Vojvodina dočekati Spartak iz Subotice.