Celje slavilo pobjedu
52

Dudić doživio prvi poraz na klupi Sarajeva za kraj priprema Bordo tima u Sloveniji

Nogometaši Sarajeva doživjeli su poraz od ekipe Celja rezultatom 2:0 u susretu koji je odigran u sklopu priprema za narednu sezonu u Premijer ligi BiH.

Dudićevi igrači su bolje otvorili meč i imali su nekoliko dobrih situacija na otvaranju susreta, izdvajamo pokušaj Tomaševića kada je golman Celja odlično odbranio, no tim iz Slovenije postiže prvi gol i dolazi u vodstvo.

Igrala se 18. minuta kada se Zec dobro ubacio iz drugog plana i pogodio za 1:0. Pogodak za vodstvo dao je krila Celju, a s tom energijom uspjeli su postići i drugi gol i to preko Vukliševića koji je pogodio u finišu prvog poluvremena.

Moglo je Sarajevo smanjiti u finišu prvog dijela, no Mulahusejnović nije bio precizan, pa se na odmor otišlo s vodstvom Celja od 2:0.

U nastavku su oba tima imala nekoliko izglednih šansi, no pogodaka nije bilo pa je Sarajevo doživjelo prvi poraz u pripremnim mečevima.

Bordo tim je ovim porazom završio pripreme u Sloveniji i sutra je planiran povratak za Sarajevo.