Le Championnat
1

Drugi remi PSG-a uz dva crvena kartona

Nakon što su se golovima Zlatana Ibrahimovića prije sedam dana jedva spasili domaćeg poraza od Lorienta, nogometaši PSG-a ponovo su razočarali - na gostovanju u drugom kolu Le Championnata kod Ajaccioa odigrali su 0-0.

Može se čak reći da su favorizovani gosti, koji su na Korziku došli bez Ibrahimovića (povreda stopala) i Thiaga Silve (pauza nakon Olimpijskih igara), čak dobro prošli, jer im je domaći napadač Eduardo u 53. minuti uzdrmao stativu.

Šest minuta kasnije crveni karton je zaradio argentinski napadač gostujuće ekipe Ezequiel Lavezzi. Nakon što je izgubio loptu, neoprezno je uklizao Andreu i sudija mu je opravdano pokazao crveni karton. Nikad u historiji vlastitih klupskih nastupa nije dobio direktan crveni karton. U 156 utakmica odigranih za Napoli pet proteklih sezona samo je jednom isključen zbog dobijenih dvaju žutih kartona.

U 80. minutim, nakon što je nervozno šutnuo jednu bocu s vodom u teren, put u svlačionicu izazvao je i trener pariske ekipe Carlo Ancelotti. Neumoljiv je u nedjelju bio sudija Clement Turpin.

Bez Ibrahimovića, pokušavao je povremeno redove pariske ekipe povezivati talentovani Argentinac Javier Pastore. Nije mu uspjelo. Dobrim dijelom utakmice Ajaccio je bila superiornija ekipa na travnjaku i pred Ancelottijem je još očigledno jako puno posla.

Korzikanski sastav ovim remijem je zadržao seriju domaće bez poraza na svom terenu u 2012. godini.

U preostalim dvjema nedjeljnim utakmicama Bordeaux je pobijedio Rennes 1-0, dok je Marseille na Velodromeu nadigrao Sochaux 2-0.

Za 1-0 u korist Marseillea u 54. je minuti pogodio Andre-Pierre Gignac. Bio je to njegov 53. pogodak uopće postignut u Le Championnatu, ali tek drugi glavom.

Le Championnat, 2. kolo:

Bordeaux – Rennes 1-0 (Obraniak 75) Marseille – Sochaux 2-0 (Gignac 54, Fanni 90) Ajaccio – PSG 0-0

1.  Olympique Lyonnais		2	2	0	0	5-1	+4	6

1.  Olympique de Marseille		2	2	0	0	3-0	+3	6