Politička poruka
30

Dron prekinuo utakmicu Evropske lige u Luksemburgu zbog provokacije zastavom

Utakmica drugog kola Evropske lige između Dudelangea i Qarabaga bila je nakratko prekinuta u 31. minuti zbog političke provokacije.

Naime, iznad terena se pojavio dron koji je nosio zastavu Republike Arcah, odnosno regiona Nagorno-Karabah, zbog kojeg Azerbejdžan, čiji je predstavnik u Evropi upravo Qarabag, ratuje s Armenijom.

Inače, Qarabag za kojeg nastupa naš Asmir Begović je iz te regije, ali zbog tih problema sada igra svoje mečeve u Bakuu.

Sudija je odmah poslao igrače u svlačionicu pri rezultatu 2:0 za goste, a nakon nekoliko minuta susret je i nastavljen. Qarabag je u međuvremenu do poluvremena postigao i treći pogodak.

Domaćina očekuje žestoka kazna jer UEFA političke poruke ne prašta, a ovaj scenario umnogome podsjeća na onaj iz Beograda 2014. godine, kada je utakmica između Srbije i Albanije prekinuta zbog upada drona koji je nosio zastavu "velike Albanije".