Kineska Superliga
0

Drogba dao dva, a Anelka jedan gol za remi Shenhue

Didier Drogba (Foto: Arhiv/AFP)
Didier Drogba i Nicolas Anelka pokazali su klasu u sklopu 23. kola kineske nogometne Superlige. U remiju protiv Shandong Lunenga (3-3) postigli su sva tri pogotka za šangajsku Shenhuu.

Drogba, bivši igrač Chelseaja, doveo je Shenhuu u vodstvo kod Shandonga nakon manje od 120 sekundi igre. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je domaća ekipa, u svega 20 minuta preokrenula rezultat u vlastitu korist.

Najprije je Wang Yongpo iz najstrože kazne izjednačio u 54., a onda je 12 minuta kasnije Gilberto Macena zabio za vodstvo Shandonga. Devet minuta kasnije ponovno Drogba vraća stvari na početak svojim drugim pogotkom na susretu, ali ubrzo slijedi novi hladan tuš. Jose Ortigoza ponovno dovodi domaću ekipu u vodstvo i činilo se da bi tek 13. ekipa prvenstva mogla kreirati veliko iznenađenje.

Međutim, tada na scenu stupa Niolas Anelka, još jedan bivši igrač Chelseaja, i tri minute prije isteka 90. minute zabija za konačnih 3-3.

Ovim remijem šangajski tim je ostao na 10. mjestu prvenstvene tabele s 27 bodova, dok je Shandong i dalje 13.

Kineska Superliga, 23. kolo:

Shandog - Shanghai Shenhua 3-3 (Wang Yongpo 54-11, Macena 66, Ortigoza 79 / Drogba 2, 75, Anelka 87)