Liga za opstanak
70

Dramatično u borbi za opstanak: Čelik slavio u Vitezu, Olimpic otkinuo bod Metallegheu

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Nogometaši Čelika pobijedili su komšijskom derbiju u okviru 7. kola Lige za opstanak Premijer lige Bosne i Hercegovinu ekipu Viteza rezultatom 2:0.

Gosti iz Zenice u vodstvo su došli u 15. minuti utakmice kada je nakon ubačaja iz kornera pogodio Jusić.

Nakon gola nije bilo većih uzvuđenja na susretu niti velikih prilika za postizanje gola.

Pitanje pobjednika današnjeg meča riješio je Haurdić u 79. minuti kada je pogodio nakon sjajno odigrane kontre Zeničana za konačnih 0:2.

Mladost je u Doboju kod Kaknja bila bolja od Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Već u petoj minuti domaći su poveli kada se nakon ubačaja Aganspahić dobro snašao i poslao loptu u praznu mrežu.

Mogao je Široki Brijeg u nekoliko navrata doći do izjednačenja, ali Velić je odbranio pokušaj Sivrića, dok je Repić pogodio stativu.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata pa je Mladost slavila važnu pobjedu.

Metalleghe i Olimpic su u Banjoj Luci podijelili bodove odigravši neriješeno 1:1.

Domaći su u vodstvo došli u 14. minuti utakmice kada je Vidović bio precizan sa bijele tačke.

Pred odlaska na odmor viđene su dvije dobre šanse sa obje strane. Prvu je imao Kojić za Sarajlije nakon kornera kada se istakao golman Fejzić, a onda je Bandović uzvratio odbranom slobodnjaka, koji je izveo Vidović.

Ipak, pola sata prije kraja Olimpic postiže izjednačujući gol. Nakon kornera je pogodio Uzelac i tako postavio konačnih 1:1.