37

Douglas Costa eurogolom slomio otpor Darmstadta i vratio Bayern na vrh Bundeslige

U 15. kolu Bundeslige Bayern je gostovao kod fenjeraša Darmstadta i slavio je sa 1:0.

U veoma zanimljivom meču nije bilo viđeno previše pravih prilika. Bayern je prvi put ozbiljno zaprijetio u 55. minuti kada je Thomas Muller izašao sam na Michaela Essera i šutirao je pod prečku, ali je golman domaće ekipe sjajno intervenisao.

Mario Vrančić, koji je odigrao svih 90 minuta za Darmstadt, je bio u sjajnoj prilici u 58. minuti. Povremeni reprezentativac BiH je iz slobodnog udarca šutirao, no lopta je otišla pored gola.

Odluka je pala u 71. minuti susreta. Thiago Alcantara je izveo slobodan udarac i kratko dodao loptu Douglasu Costi koji sa oko 25 metara šalje loptu u same desne rašlje Esserovog gola za konačnih 1:0.

Bayern se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto Bundeslige, dok je Darmstadt ostao zakovan na dno.