Bundesliga
0

Dortmund nakon preokreta savladao Hoffenheim i upisao osmu pobjedu u prvenstvu

Borussija Dortmund slavila je nakon preokreta protiv Hoffenheima u meču 17. kola njemačke Bundeslige, a konačni rezultat na kraju meča bio je 2:1.

Gosti su u 21. minuti stigli u vodstvo pogotkom koji je postigao Uth, a prije vodećeg pogotka za Hoffenheim Yarmolenko je promašio dvije izgledne prilike za Dortmund.

Milioneri su nakon toga pokušali stići do poravnanja, a stvari na početak meča vratio je Gabonac Aubameyang u 63. minuti meča nakon što je realizovao kazneni udarac.

Veoma važnu pobjedu i konačnih 2:1 postavio je Pulišić u 89. minuti susreta čime je donio osmu pobjedu svojoj ekipi u tekućoj sezoni.

Dortmund je osmom pobjedom u prvenstvu stigao do treće pozicije sa 28 osvojenih bodova, dok je Hoffeheim ostao na sedmom mjestu i na svom kontu ima 26 osvojenih bodova.