6

Domaćin promašio penal: Fiorentina i Milan podijelili bodove na "Artemio Franchiju"

Na stadionu "Artemio Franchi" Fiorentina i Milan su odigrali neriješeno (0:0) u šestom kolu Serie A.

Ekipa iz Firence je imala veliku priliku da dođe u vodstvo u 23. minuti susreta. Davide Calabria je skrivio jedanaesterac i sudija Daniele Orsato je pokazao na bijelu tačku.

Josip Iličić je preuzeo odgovornost, ali pogodio je samo stativu i rezultat je ostao nepromijenjen.

U drugom poluvremenu Milan je prvi put zaprijetio na meču. Giacomo Bonaventura je bio u izglednoj prilici, no njegov šut je izblokirala odbrana domaće ekipe.

Drugu veliku šansu za Rossonere imao je Suso u 63. minuti susreta. Izašao je sam pred Cipriana Tatarusanua, a rumunski golman je bio uspješniji.

Napadač gostiju Carlos Bacca je imao šansu u 83. minuti, ali nije bio precizan iz dobre pozicije.