95

Dobar debitantski nastup: Zukanović asistirao, blokirao, uklizavao, vodio zračne dvoboje

Piše: Edin Isanović
Ervin Zukanović debitovao je u dresu Rome u subotu naveče. Njegov novi klub slavio je rezultatom 3:1 protiv Frosinonea. Bh. reprezentativac je igrao do 74. minute kada je umjesto njega u igru ušao Maicon.

Zukanovićev debitanstski nastup u dresu Vučice obilježila je asistencija za drugi pogodak. On je u 48. minuti uputio oštar centaršut sa lijeve strane, a drugi debitant El Shaarawy spektakularno je petom poslao loptu u mrežu.

Tokom nastupa Zukanović je blokirao, uklizavao, a često je vodio zračne dvoboje sa napadačima Frosinonea.

Tako je u 17. minuti spriječio siguran pogodak kada je loptu glavom izbacio u korner ispred suparničkog nogometaša koji bi, bez dvojbe, postigao gol.

Ono što će mu možda malo prigovoriti navijači Rome jeste izjednačujući pogodak Ciofanija u 24. minuti. Tada je Zukanović uklizao, ali je igrač Frosinonea uspio u nastavku akcije pogoditi mrežu domaćih.

Sve u svemu, Zukanović je imao dobar debitantski nastup u dresu Vučice što potvrđuje i aplauz prilikom izlaska.