Đelmić u 89. minuti srušio Sarajevo i donio pobjedu Radniku na otvaranju sezone

371
73
371
Ekipa Sarajeva koja je počela meč u Bijeljini (Foto: FK Sarajevo)
Nogometaši Radnika pobijedili su na Gradskom stadionu u Bijeljini u okviru 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sarajeva rezultatom 2:1.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Domaći su krenuli ofanzivno od samog početka, a već u šestoj minuti Hadžić se našao oči u oči s Pavlovićem, ali je loptu poslao pored gola.

Devet minuta kasnije Glišić je pobjegao odbrani gostiju, šutirao, ali je Pavlović odbranio, a dobra igra Radnika krunisana je u 28. minuti.

Mekić je uputio fantastičan udarac s 25 metara i savladao Pavlovića za vodstvo ekipe iz Bijeljine. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

I u nastavku je Radnik igrao dobro, a u 53. minuti Glišić je uputio sjajan šut, ali pored gola Sarajeva, koje je danas igralo u kombinovanom sastavu.

Potom se Bordo tim probudio i nagrada je stigla u 69. minuti. Šišić je ubacio s desne strane, a na pravom mjestu je Handžić, koji je pogodio za 1:1.

Mogao je Handžić samo tri minute kasnije napraviti totalni preokret kada je izašao jedan na jedan pred Lučića, ali se spetljao u ključnom trenutku i Radnikov golman je spasio svoj gol.

Do kraja meča obje ekipe su propustile nekoliko dobrih prilika. Prvo je Šišić s ivice šesnaesterca šutirao pravo u Lučića, a Franić je s druge strane uputio sjajan šut, koji je pogodio stativu gola Sarajeva.

Šišić je propustio veliku priliku i u 83. minuti kada je Lučić odbranio udarac ofanzivca Sarajeva, a kazna je uslijedila u 89. minuti kada je debitant Đelmić postigao gol za konačnih 2:1.

Sarajevo je tako s lošim rezultatom otvorilo sezonu u Premijer ligi BiH, a već u četvrtak ih očekuje prva utakmica drugog pretkola Evropske lige protiv Atalante u Italiji.