Svaka čast
37

Dirljiva akcija navijača Den Haaga: Bacali igračke djeci oboljeloj od raka

Navijači Den Haaga (Foto: Twitter)
Nogometaši Feyenoorda jučer su u Rotterdamu u okviru šestog kola holandske Eredivisije pobijedili ekipu Den Haaga rezultatom 3:2, ali su utakmicu obilježili gostujući navijači.

Naime, fanovi Den Haaga pobacali su stotine plišanih igračaka na donju tribinu stadiona De Kuip gdje su se nalazili mališani oboljeli od raka.

Djeca su organizovano došla iz lokalne bolnice, a Feyenoord i svi na stadionu spremili su im doček za pamćenje.

Gest koji se desio u 12. minuti utakmice "ukrao je slavu" svim akterima na terenu te je postao izuzetno viralan na društvenim mrežama.

I na terenu je potom bilo više nego uzbudljivo. Feyenoord je već u 33. minuti golovima Karsdorpa, Narsingha i Fera vodio 3:0, ali je autogolovima Edgara Ie i Tapije do posljednjeg minuta strepio za pobjedu.

Pogotovo jer je Feyenoord nešto lošije startao u novoj sezoni pa se uprkos pobjedi nalaze tek na sedmom mjestu, dok je Den Haag na 14. poziciji od 18 ekipa koliko ih se takmiči u Eredivisiji.