14

Dino Hotić u 91. minuti pogodio za pobjedu i veliko slavlje Cercle Bruggea

D. P.
Hotić u zagrljaju saigrača nakon gola (Foto: Cercle Brugge)
Povremeni nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Dino Hotić donio je veliku pobjedu svom Cercle Bruggeu na gostovanju Oostendeu rezultatom 2:1.

Brugge je prekinuo seriju loših rezultata velikom pobjedom na gostovanju, a trijumf je još "slađi" zbog načina na koji je stigao.

Kada se činilo da će meč završiti rezultatom 1:1, u prvoj minuti nadoknade pogodio je bh. napadač Dino Hotić.

Hotić je samo tri minute ranije ušao u igru, a onda iskoristio povratnu loptu Oliviera Demana s lijeve strane i zakucao je u mrežu Oostendea.

Taj pogodak izazvao je erupciju oduševljenja među gostujućim navijačima koji su bili smješteni upravo iza gola na kojem je ovjeren trijumf.

Za Hotića to je četvrti gol u belgijskoj Jupiler ligi ove sezone. Ima i jednu asistenciju. Ipak, nije u svim utakmicama starter, a da li će mu ovaj gol pomoći da se nametne, ostaje da vidimo.