17

Dinamo slavio protiv Hajduka, Vršajević povrijeđen

Anadolija
Poruka navijača Hrvatskom nogometnom savezu
U najvećoj utakmici hrvatskog fudbala, Dinamo je na Poljudu, u 27. kolu Hrvatske nogometne lige (HNL), slavio pobjedu protiv Hajduka rezultatom 2:0.

Strijelci golova za aktuelnog prvaka Hrvatske na 66. hrvatskom derbiju, koji je pratilo blizu 20.000 navijača, su bili Duje Čop s bijele tačke u 24. minuti i Alen Halilović u sudijskoj nadoknadi.

Svoje mjesto među 11 najboljih igrača Hajduka su zauzela i dvojica reprezentativaca Bosne i Hercegovine Avdija Vršajević i Tino Sušić. Vršajević je igru napustio u 56. minuti nakon povrede.

Utakmicu je obilježio incident iz 63. minute kada je reagovala policija zbog sukoba izvršnog direktora Dinama Zdravka Mamića i navijača Hajduka u loži splitskog stadiona.

Dinamo je ovom pobjedom došao na 13 bodova prednosti ispred Hajduka i tako riješio pitanje novog prvaka Hrvatske, javlja Anadolu Agency (AA).