0

Dinamo osvojio Superkup Hrvatske, Vršajević pogodio za Hajduk

Dinamo je osvojio Superkup Hrvatske. Nakon 90 minuta igre rezultat između Dinama i Hajduka bio je 1:1, da bi Zagrepčani na Maksimiru nakon izvođenja penala osvojili trofej.

Igrači Dinama su s bijele tačke postigli četiri gola, dok je Hajduk ispio zatresti mrežu samo jednom. Ukupan rezultat na kraju susreta bio je 5:2.

Dinamo je do vodstva stigao u 34. minuti susreta golom Duje Čopa, a s tim rezultatom se otišlo na pauzu. Hajdukovci su izjednačili u 75. minuti sa bijele tačke, a precizan je bio Caktaš.

Spomenimo i to da je Said Husejinović igrao u dresu Dinama do 68. minute, a bh. reprezentativac Avdija Vršajević je odigrao svih 90 minuta te postigao jedini gol u izvođenju penala u ekipi Hajduka.

Strijelci za Dinamo su bili Čop, Šimunić, Halilović i Antolić.