Jakirović pred otkazom
26

Dinamo debaklom na Maksimiru započeo godinu, Splićani slave Lokomotivu

N. M.
Nogometaši zagrebačkog Dinama teškim porazom su započeli novu godinu, pošto su u prvom meču HNL-a u 2024. deklasirani na Maksimiru od Lokomotive s 3:0.

Modrima je presudio njihov bivši napadač Duje Čop, koji je Dinamo šokirao s dva gola u uvodnim minutama susreta, a na kraju je stigao i do hat-tricka.

Pogađao je Čop u 5. i 7. minuti na asistencije Silvija Goričana i odmah donio ogromnu prednost Lokomotivi, koju Dinamo nije mogao anulirati do kraja.

Pobjedu Lokosa ovjerio je Čop u drugom poluvremenu, kada je kompletirao hat-trick na asistenciju bh. nogometaša Matea Marića. Završilo je 3:0, a tako je ponovo ugrožena i trenerska pozicija Sergeja Jakirovića, koji je i jesenas u nebrojeno mnogo navrata bio na korak od otkaza.

Lokomotivu u ovim trenucima sigurno slave i Splićani, pošto je Hajduk ostao na velikih +7 u odnosu na Dinamo i ubjedljivi je lider u trci za titulu s 41 bodom.