Ligue 1
3

Dijon nakon velikog preokreta pobijedio Bordeaux

Nogometaši Dijona pobijedili su na Gaston Gerard stadionu u okviru 16. kola Ligue 1 ekipu Bordeauxa rezultatom 3:2 nakon velikog preokreta.

Već u 13. minuti Cafu je doveo gostujuću ekipu u vodstvo, ali je u 34. Yambere izjednačio na asistenciju Xeke.

Samo dvije minute kasnije Bordeaux je ponovo došao u vodstvo golom Malcolma, koji je iskoristio dodavanje Gajića i s rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.

Već u sedmoj minuti nastavka Dijon još jednom poravnava rezultat, a strijelac je ovaj put bio Jeannot na asistenciju Saida.

Krenuli su potom domaći i do preokreta, imali nekoliko dobrih prilika, a sasvim zasluženo Said je u 86. minuti donio domaćim sva tri boda.

Dijon se s novom pobjedom probio na deseto mjesto Ligue 1, dok je Bordeaux pao na 11. poziciju.