Ligue 1
5

Dijon i Strasbourg upisali pobjede, remi Guingampa i Angersa

Nogometaši Dijona pobijedili su na Gaston Gerard stadionu u okviru 13. kola Ligue 1 ekipu Troyesa rezultatom 3:1.

Suk Hyun-Jun doveo je goste u vodstvo u 18. minuti na asistenciju Khaouija, a nakon pola sata igre Tavares je poravnao rezultat.

Sjajni napadač Zelenortskih ostrva je potom u prvoj minuti drugog poluvremena donio preokret iskoristivši dodavanje Kwon Chang-Hoona.

Odlični ofanzivac iz Južne Koreje je zatim četiri minute kasnije postavio i konačnih 3:1 na asistenciju Sammaritana.

Strasbourg je na svom De la Meinau stadionu savladao Rennes rezultatom 2:1. Blayac i Bahoken su pogađali za domaće, dok je Hunou postigao počasni gol za goste.

Guingamp i Angers su podijelili bodove odigravši neriješeno 1:1. Camara je psotigao gol za domaće, dok je Andreu bio strijelac za goste.

Toulouse i Metz su odigrali meč bez pogodaka.