Zaslužio Oscara
28

Diaz na nevjerovatan način odglumio prekršaj, a sudija hladnokrvno dosudio penal

Nogometaši Lyona su u okviru 19. kolu francuske Ligue 1 kod Toulousea slavili rezultatom 2:1 te tako zadržali treće mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Međutim, detalj koji je obilježio utakmicu svakako je prvi gol Lyona sredinom prvog poluvremena.

Naime, Mariano Diaz je krenuo prema golmanu gostiju Lafontu i pokušao ga zaobići, ali kada mu je lopta malo pobjegla i kada je vidio kako je neće moći sustići, odlučio je pasti manirom najlošijih glumaca.

Glavni sudija meča Francois Letexier je na sveopće iznenađenje pokazao na bijelu točku, a Fekir pogodio za 1:0.

Potom je Rafael u trećoj minuti nadoknade postigao gol za 2:0, a u 96. je utješni pogodak za domaćine postigao Gradel.