Diaz na nevjerovatan način odglumio prekršaj, a sudija hladnokrvno dosudio penal

21.12.2017. u 21:55
28
9
28
Nogometaši Lyona su u okviru 19. kolu francuske Ligue 1 kod Toulousea slavili rezultatom 2:1 te tako zadržali treće mjesto na prvenstvenoj tabeli.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Međutim, detalj koji je obilježio utakmicu svakako je prvi gol Lyona sredinom prvog poluvremena.

Naime, Mariano Diaz je krenuo prema golmanu gostiju Lafontu i pokušao ga zaobići, ali kada mu je lopta malo pobjegla i kada je vidio kako je neće moći sustići, odlučio je pasti manirom najlošijih glumaca.

Glavni sudija meča Francois Letexier je na sveopće iznenađenje pokazao na bijelu točku, a Fekir pogodio za 1:0.

Potom je Rafael u trećoj minuti nadoknade postigao gol za 2:0, a u 96. je utješni pogodak za domaćine postigao Gradel.