12

Di Maria golčinom odlučio duel protiv Rennesa i donio PSG-u trofej francuskog Superkupa

E. B.
Angel Di Maria (Foto: AFP)
Nogometaši PSG-a osvojili su francuski Superkup pobjedom nad Rennesom rezultatom 2:1.

Susret je odigran u kineskom Shenzhenu na veoma lošem travnjaku, a prvi su u vodstvo stigli nogometaši Rennesa kada je Bourigeaud ubacio loptu, a Hounou je pobjegao odbrani Parižana i matirao Areolu u 13. minuti.

Nakon lijepe akcije u 57. minuti Sarabia je uposlio Mbappea kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za 1:1, a Sveci su do pobjede stigli u 73. minuti kada je Di Maria postigao eurogol iz slobodnog udarca sa dvasetak metara za konačnih 2:1.

Ovo je Parižanima bio deveti osvojeni Superkup Francuske, a Sveci su se na ovaj način osvetili Rennesu za poraz u finalu Kupa Francuske prošle godine kada su izgubili nakon izvođenja penala.