Ipak odigrao
15

Di Francesco otkrio: Džeko je prije meča imao probleme sa stomačnim virusom

Kapiten nogometne reprezentacije BiH i napadač Rome Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Vučice na gostovanju kod Torina u 9. kolu talijanske Serije A, a trener rimskog kluba Eusebio di Francesco kazao je nakon utakmice da je Edin imao problema sa stomačnim virusom prije meča.

Podsjećamo, rimski klub slavio je rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca.

Nakon meča, trener Rome kazao je za Edina Džeku da je imao problema sa stomačnim virusom u nedjelju ujutru, ali je uprkos tome smogao snage da odigra svih 90 minuta.

Najbolji strijelac u historiji reprezentacije Bosne i Hercegovine u meču protiv Torina nije postigao pogodak te je nakon devet odigranih utakmica ostao na brojci od sedam postignutih pogodaka.

Ekipa Rome nalazi se na petoj poziciji s 18 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje protiv Sampdorije, a u dosadašnjem toku prvenstva upisali su šest pobjeda i dva poraza od Intera i Napolija.