0

DFB Pokal: Pobjede Bayerna i Hoffenheima

Nogometaši Bayerna lakoćom su se plasirali u osminu finala njemačkog kupa. Na svojoj su Allianz Areni svladali Oberhausen s 5-0.

Drugoligaš je odolijevao bavarskom divu 32 minute, a onda je Philipp Lahm otvorio seriju pogodaka. U prvom se poluvremenu među strijelce upisao i Mario Gomez, a u nastavku je svoj doprinos pogocima dvaput dao Daniel van Buyten, a jednom Thomas Müller koji je još jednom potvrdio sjajnu formu.

Za prvu momčad nakon dugo vremena zaigrao Talijan Luca Toni koji je ušao u 61. minuti i asistirao Mülleru za pogodak.

Za pobjedu Hoffenheima na gostovanju kod Nürnberga (1-0), jedini strijelac bio je Per Nilsson u 35. minuti. Trener Ralf Rangnick odlučio je malo odmoriti svoje adute, tako da su bosanskohercegovački reprezentativci Sejad Salihović i Vedad Ibišević ušli u igru tek u drugom dijelu.

Drugoligaš Duisburg je u sudačkoj nadoknadi izbacio prvoligaša Borussiju Mönchengladbach. Arminiji Bielefeld nisu pomogla dva gola bosanskohercegovakog nogometaša Zlatka Janjića, nakon produžetka je s 4-2 slavio regionalni ligaš Eintracht Trier za koji je tri pogotka postigao Sahr Senesie.