0

DFB-Pokal: Borussia i Bayer lako u 2. kolo

Stefan Kießling (Foto: AFP)
U utakmicama 1. kola DFB-Pokala očekivane su pobjede protiv niželigaša ostvarili favorizirani klubovi poput Borussije Dortmund, Bayer Leverkusena i Hoffenheima.

Tako su nogometaši Borussije sa 3:0 slavili na gostovanju kod četvrtoligaša Wilhelmshavena, a sva su tri gola postigli u zadnjih dvadesetak minuta susreta. Strijelci su bili Kevin Großkreutz, Marvin Ducksch i Robert Lewandowski.

Bayer je također protiv četvrtoligaša Lippstadta slavio sa još uvjerljivijih 6:1 uz dva gola Stefana Kießlinga i Sidneya Sama, te po jednim Larsa Bendera i Heung Son-Mina. Kapiten bh. reprezentacije i stoper Bayera, Emir Spahić, odigrao je svih 90 minuta.

Najuvjerljiviji je pak bio Hoffenheim koji je sa čak 9:0 slavio na gostovanju kod petoligaša Aumund Vegesacka. Dvostruki su strijelci pritom bili Roberto Firmino, Anthony Modeste, Sven Schipplock i Kai Herdling.

DFB-Pokal, 1. kolo, važniji rezultati:

Wilhelmshaven - Borussia Dortmund 0:3 Aumund-Vegesack - Hoffenheim 0:9 Fortuna Köln - Mainz 1:2 Lippstadt - Bayer 1:6